Zistiť, ako infláciu ovplyvní váš účet Bank

Home » Banking and Loans » Zistiť, ako infláciu ovplyvní váš účet Bank

Zistiť, ako infláciu ovplyvní váš účet Bank
Inflácia sa stane, keď sa zvýšia ceny v priebehu času. Ak ste niekedy počuli ľudia hovoria o nízkych cien v minulých desaťročiach, oni nepriamo popisujúci infláciu. Stále sa inflácia môže byť ťažké nájsť zmysel, a to najmä pokiaľ ide o správu vašich financií. Ak inflácia sa ohreje v najbližších rokoch, mali by ste očakávať, že niekoľko výsledkov:

  • Menšie kúpna sila pre peniaze, ktoré ste uložili
  • Rastúce úrokové sadzby termínovaných účtov, depozitné certifikáty (CD) a ďalšie produkty
  • splátky “pocit” dostupnejšie v dlhodobom horizonte

Strata kúpnej sily

Inflácia zarába menej hodnotné. Výsledkom je, že jeden dolár kupuje menej ako predtým každý rok, takže tovar a služby  sa objaví  drahšie, ak si stačí sa pozrieť na cenou uvedenou v dolároch. Náklady inflácie očistené mohli zostať rovnaký (alebo možno nie), ale počet dolárov, to znamená kúpiť položky stále mení.

Keď ušetriť peniaze pre budúcnosť, dúfate, že bude môcť kúpiť aspoň toľko, koľko si kupuje dnes, ale to nie je vždy prípad. Počas obdobia vysokej inflácie, je rozumné predpokladať, že to bude drahšie budúci rok, než je tomu dnes, takže je podnetom k míňať svoje peniaze teraz miesto uloženia.

Ale stále musíte ušetriť peniaze a udržať hotovosť, hoci inflácia hrozí narušiť hodnotu svojich úspor. Budete zrejme potrebovať mesačné vreckové v hotovosti, a to je tiež dobrý nápad, aby núdzové prostriedky na bezpečnom mieste ako banky alebo družstevnej záložne.

Vzrastú úrokové sadzby

Dobrou správou je, že úrokové sadzby tendenciu rásť počas obdobia inflácie. Vaša banka nemusí platiť veľký záujem dnes, ale môžete očakávať, že vaše ročná percentuálna výnos (APY) na sporiace účty a CD získať viac atraktívne.

Sporiaci účet a ceny účtov peňažného trhu by sa mal pohybovať hore celkom rýchlo, ako stúpajú ceny. Krátkodobé CD (6-12 mesiacov, napríklad) by mohol tiež upraviť. Avšak miera dlhodobej CD pravdepodobne neustúpi, kým je jasné, že inflácia je tu a že sadzby zostanú na vysokej úrovni po dobu.

Otázkou je, či tieto zvyšovanie sadzieb sú dosť držať krok s infláciou. V ideálnom svete by ste aspoň rentability, a vaše úspory by rástli tak rýchlo, ako sa zvýšia ceny. V skutočnosti, sadzby zaostávajú infláciu a dane z príjmu z úrokov, ktoré zarobíte znamená, že ste pravdepodobne  stráca  kúpnu silu v banke.

Úsporné stratégie pre rastúce infláciu

  • Udržiavať otvorené možnosti: Ak si myslíte, že ceny budú čoskoro stúpať, mohlo by to byť lepšie počkať dať peniaze do dlhodobých CD. Prípadne môžete použiť laddering stratégiu, aby sa zabránilo blokovaniu-in za nízke ceny, pretože je ťažké predpovedať načasovanie a rýchlosť (rovnako ako smer) budúce zmeny úrokovej sadzby.
  • Porozhliadnuť? Rastúce miera životné prostredie je tiež dobrý čas dávať pozor na lepšie ponuky. Niektoré banky budú reagovať s vyššími úrokovými sadzbami oveľa rýchlejšie ako ostatní. Ak vaša banka je pomalá, môže to byť stojí za otvorenie účtu inde. On-line banky sú vždy dobrou voľbou pre zarábaní výhodné ceny úspor. Ale pamätajte si, že rozdiel v príjmoch skutočne potrebuje byť významný pre vás v pluse: Spínací banky si vyžaduje čas a úsilie, a svoje peniaze nemusí zarábať žiadny záujem a pohybuje sa medzi bankami. Navyše banka s  najlepšou  zmenami sadzieb neustále-dôležitá vec je, že ste získali konkurenčné sadzby. Zmena banky budú najväčší zmysel sa zvlášť veľkých zostatkov účtov alebo významné rozdiely v úrokových sadzbách medzi bankami. S malým účtu alebo menšieho rozdielu rýchlosti, je to asi nestojí za váš čas ísť ďalej.
  • Dlhodobé úspory: Do niektorých plánovanie, aby sa ubezpečil, že máte správne množstvo na správnych typov účtov. Bankové účty sú najlepšie pre peniaze, ktoré budete potrebovať, alebo môžu mať záujem v blízkej až strednodobom horizonte. Ak stratíte trochu kúpnej sily vzhľadom na infláciu, to je cena, ktorú zaplatíte za to, že núdzový fond-a to by mohlo byť malá cena, ktorú zaplatí. Hovoriť s finančný plánovač zistiť, čo, ak vôbec niečo, by ste mali robiť s dlhodobejšie peňazí.

Pôžičiek a inflácia

Ak máte obavy o infláciu, môžete dostať nejakú útechu z vedomia, že dlhodobé úvery by mohla skutočne získať viac cenovo dostupné. Ak je platba úver vo výške niekoľkých stoviek dolárov cíti ako veľa peňazí dnes, nebude cítiť ako docela toľko za posledných 20 rokov.

  • Dlhodobé pôžičky: Za predpokladu, že nemajú v úmysle platiť svoje pôžičky off skoro, študentské pôžičky, ktoré sa dostanú vyplatili viac ako 25 rokov a 30-ročnej pevne úročené hypotéky by mali mať ľahšiu manipuláciu. Samozrejme, ak váš príjem nedokáže vstať s infláciou alebo vaše navýšenie platieb, budete skutočne horšie. Tiež zníženie dlhu je zriedka dobrý nápad, pretože ste stále platiť úroky za všetky tie roky, ak budete mať pôžičku na svojom mieste.
  • Úverov s pohyblivou úrokovou sadzbou: Ak je úroková sadzba na svojich úverových zmeny v čase, je tu šanca, že vaša rýchlosť zvýši počas obdobia inflácie. Úverov s pohyblivou úrokovou sadzbou majú úrokové sadzby, ktoré sú založené na iných sadzbách (LIBOR, napríklad). Vyššia sadzba by mohla mať za následok vyššie požadované mesačné platby, takže buďte pripravení na platobné šok, ak inflácia zdvihne.
  • Zamykanie sadzieb: Ak plánujete čoskoro požičať, ale nemáte pevné plány, byť vedomí toho, že sadzby môžu byť vyššie, ak ste nakoniec žiadať o úver alebo zámok v kurze. Ak k tomu dôjde, budete musieť platiť viac každý mesiac. Zanechať nejaký manévrovací priestor vo svojom rozpočte, ak ste nakupovanie pre položky s vysokou hodnotou, ktoré si budete môcť kúpiť na úver. Aby sme pochopili, ako sa úroková sadzba ovplyvňuje vaše mesačné splátky a úrokové náklady, spustiť niektoré výpočty úver s rôznymi rýchlosťami.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.