Zjistit, jak inflaci ovlivní váš účet Bank

Home » Banking and Loans » Zjistit, jak inflaci ovlivní váš účet Bank

Zjistit, jak inflaci ovlivní váš účet Bank
Inflace se stane, když se zvýší ceny v průběhu času. Pokud jste někdy slyšeli lidé mluví o nízkých cen v minulých desetiletích, oni nepřímo popisující inflaci. Stále se inflace může být těžké najít smysl, a to zejména pokud jde o správu vašich financí. Pokud inflace se ohřeje v příštích letech, měli byste očekávat, že několik výsledků:

  • Menší kupní síla pro peníze, které jste uložili
  • Rostoucí úrokové sazby na spořících účtech, depozitní certifikáty (CD) a další produkty
  • splátky „pocit“ dostupnější v dlouhodobém horizontu

Ztráta kupní síly

Inflace vydělává méně hodnotné. Výsledkem je, že jeden dolar kupuje méně než dříve každý rok, takže zboží a služby  se objeví  dražší, pokud si stačí se podívat na cenou uvedenou v dolarech. Náklady inflace očištěné mohly zůstat stejný (nebo možná ne), ale počet dolarů, to znamená koupit položky stále mění.

Když ušetřit peníze pro budoucnost, doufáte, že bude moci koupit alespoň tolik, kolik si kupuje dnes, ale to není vždy případ. Během období vysoké inflace, je rozumné předpokládat, že to bude dražší příští rok, než je tomu dnes, takže je podnětem k utrácet své peníze nyní místo uložení.

Ale stále musíte ušetřit peníze a udržet hotovost, přestože inflace hrozí narušit hodnotu svých úspor. Budete zřejmě potřebovat měsíční kapesné v hotovosti, a to je také dobrý nápad, aby nouzové prostředky na bezpečném místě jako banky nebo družstevní záložny.

Vzrostou úrokové sazby

Dobrou zprávou je, že úrokové sazby tendenci růst během období inflace. Vaše banka nemusí platit velký zájem dnes, ale můžete očekávat, že vaše roční procentní výnos (APY) na spořicí účty a CD získat více atraktivní.

Spořicí účet a ceny účtů peněžního trhu by se měl pohybovat nahoru docela rychle, jak stoupají ceny. Krátkodobé CD (6-12 měsíců, například) by mohl také upravit. Avšak míra dlouhodobé CD pravděpodobně neustoupí, dokud je jasné, že inflace je tady a že sazby zůstanou na vysoké úrovni po dobu.

Otázkou je, zda tyto zvyšování sazeb jsou dost držet krok s inflací. V ideálním světě byste alespoň rentability, a vaše úspory by rostly tak rychle, jak se zvýší ceny. Ve skutečnosti, sazby zaostávají inflaci a daně z příjmu z úroků, které vyděláte znamená, že jste pravděpodobně  ztrácí  kupní sílu v bance.

Úsporné strategie pro rostoucí inflaci

  • Udržovat otevřené možnosti: Pokud si myslíte, že ceny budou brzy stoupat, mohlo by to být lepší počkat dát peníze do dlouhodobých CD. Případně můžete použít laddering strategii, aby se zabránilo blokování-in za nízké ceny, protože je těžké předpovědět načasování a rychlost (stejně jako směr) budoucí změny úrokové sazby.
  • Nakupovat? Rostoucí míra životní prostředí je také dobrý čas dávat pozor na lepší nabídky. Některé banky budou reagovat s vyššími úrokovými sazbami mnohem rychleji než ostatní. Pokud vaše banka je pomalá, může to být stojí za otevření účtu jinde. On-line banky jsou vždy dobrou volbou pro vydělávání výhodné ceny úspor. Ale pamatujte si, že rozdíl v příjmech skutečně potřebuje být významný pro vás v plusu: Spínací banky vyžaduje čas a úsilí, a své peníze nemusí vydělávat žádný zájem a pohybuje se mezi bankami. Navíc banka s  nejlepší  změnami sazeb neustále-důležitá věc je, že jste získali konkurenční sazby. Změna banky budou největší smysl se zvláště velkých zůstatků účtů nebo významné rozdíly v úrokových sazbách mezi bankami. S malým účtu nebo menšího rozdílu rychlosti, je to asi nestojí za váš čas jít dál.
  • Dlouhodobé úspory: Do některých plánování, aby se ujistil, že máte správné množství na správných typů účtů. Bankovní účty jsou nejlepší pro peníze, které budete potřebovat, nebo mohou mít zájem v blízké až střednědobém horizontu. Pokud ztratíte trochu kupní síly vzhledem k inflaci, to je cena, kterou zaplatíte za to, že nouzový fond-a to by mohlo být malá cena, kterou zaplatí. Mluvit s finanční plánovač zjistit, co, pokud vůbec něco, byste měli dělat s dlouhodobější peněz.

Půjček a inflace

Pokud máte obavy o inflaci, můžete dostat nějakou útěchu z vědomí, že dlouhodobé úvěry by mohla skutečně získat více cenově dostupné. Je-li platba úvěr ve výši několika set dolarů cítí jako hodně peněz dnes, nebude cítit jako docela tolik za posledních 20 let.

  • Dlouhodobé půjčky: Za předpokladu, že nemají v úmyslu platit své půjčky off brzy, studentské půjčky, které se dostanou vyplatily více než 25 let a 30-leté pevně úročené hypotéky by měly mít snazší manipulaci. Samozřejmě, pokud váš příjem nedokáže vstát s inflací nebo vaše navýšení plateb, budete skutečně hůř. Také snížení dluhu je zřídka dobrý nápad, protože jste stále platit úroky za všechny ty roky, pokud budete mít půjčku na svém místě.
  • Úvěrů s proměnlivou sazbou: Je-li úroková sazba na svých úvěrových změny v čase, je tu šance, že vaše rychlost zvýší během období inflace. Úvěrů s proměnlivou sazbou mají úrokové sazby, které jsou založeny na jiných sazbách (LIBOR, například). Vyšší sazba by mohla mít za následek vyšší požadované měsíční platby, takže buďte připraveni na platební šok, pokud inflace zvedne.
  • Zamykání sazeb: Pokud plánujete brzy půjčit, ale nemáte pevné plány, být vědomi toho, že sazby mohou být vyšší, pokud jste nakonec žádat o úvěr nebo zámek v kurzu. Pokud k tomu dojde, budete muset platit více každý měsíc. Zanechat nějaký manévrovací prostor ve svém rozpočtu, pokud jste nakupování pro položky s vysokou hodnotou, které si budete moci koupit na úvěr. Abychom pochopili, jak se úroková sazba ovlivňuje vaše měsíční splátky a úrokové náklady, spustit některé výpočty úvěr s různými rychlostmi.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.