The Ultimate Guide to Understanding Ubezpieczenia

Home » Insurance » The Ultimate Guide to Understanding Ubezpieczenia

Zrozumienie ubezpieczenia może być trudne, dlatego kluczowe znaczenie ma zrozumienie pracę swojego zasięgu i co trzeba. Może to stanowić większej różnicy w cenie trzeba będzie zapłacić, gdyż pozwala zrozumieć, jak wybór ubezpieczenia będzie chronić swój styl życia, majątku i mienia osobistego.

Ubezpieczenie jest o bezpieczeństwie finansowym i ochrony niezależności

Może się wydawać, że trzeba badać tomy książek i informacji, aby zrozumieć ubezpieczenia, ale w swej istocie zasada ubezpieczenia jest bardzo prosty:

Kiedy masz coś do stracenia, a wiesz, że nie można sobie pozwolić, aby zapłacić za utratę siebie, ubezpieczenie zapewnia sposób, aby chronić swoje inwestycje, styl życia, i aktywów, płacąc niewielką kwotę pieniędzy co miesiąc w zamian za pewności, że jeśli coś pójdzie nie tak, firma ubezpieczeniowa będzie mieć z powrotem w formie rekompensaty finansowej.

Co to jest ubezpieczenie osobiste?

Osobiste linie ubezpieczeniowe są rodzaje ubezpieczeń kupić do ochrony przed zagrożeniami, które mogą tworzyć straty finansowe, które nie byłyby w stanie pozwolić sobie na pokrycie we własnym zakresie. Prywatne ubezpieczenie dotyczy ryzyka, że ​​jako jednostka może napotkać, z powodu wypadków, chorób, śmierci lub uszkodzenia obiektu.

Jak działa ubezpieczenie?

Przy zakupie ubezpieczenia, zwykle zapłaci uzgodnionej kwoty – premii – do firmy ubezpieczeniowej w zamian za ochronę przed wymienionymi zagrożeniami. W zamian za składki, którą płacisz, zgodzą się zrekompensować za straty, powinno się pojawić. Ubezpieczenie opiera się na zasadzie, że rozprzestrzenia się ryzyko wystąpienia strat ekonomicznych (takich jak pożar lub kradzieży, na przykład), wśród wielu ludzi sprawia, że ​​ryzyko w zarządzaniu dla wszystkich.

Wiele osób płaci do ochrony przed utratą poprzez ich składki polisy ubezpieczeniowej. Składka pobierana jest przez firmę ubezpieczeniową, a gdy przychodzi czas zapłaty roszczenia, biorą pieniądze z tej „kolekcji”, aby zrekompensować ubezpieczającego.

Czy każdy musi wykupić ubezpieczenie?

Nie każdy musi wykupić ubezpieczenie, ale jest to dobry pomysł, aby kupić ubezpieczenie, gdy masz dużo ryzyka finansowego lub inwestycji na linii.

W zależności od rodzaju ubezpieczenia, niektóre ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, a inne ubezpieczenia jak ubezpieczenie samochodu, może mieć minimalne wymagania określone przez prawo.

Dlaczego Bank wymagają od zakładów ubezpieczeń?

Chociaż niektórzy ubezpieczenie może nie być to wymóg prawny, może to być wymóg kredytodawcy hipotecznego lub banku lub firmie.

W zależności od rodzaju ubezpieczenia, można „mieć” do zakupu ubezpieczenia w celu uzyskania kredytu. Ubezpieczenie jest często wymóg uzyskania finansowania dla dużych zakupów, takich jak domy, ponieważ pożyczkodawcy chcą upewnić się, że są objęte przed zagrożeniami, które mogą powodować wartość inwestycji zniknąć przed zapłaciłeś go.

Uzyskanie lepszej ceny na ubezpieczenia

Składka jest kwota pieniędzy zostanie obciążony przez firmę ubezpieczeniową (zwykle co miesiąc) w zamian za ochronę finansowej przewidzianej do Ciebie przez ubezpieczenie.

Obniżyć składkę, najlepsze, co można zrobić przy wyborze ubezpieczenia jest rozejrzeć się z różnych firm lub użyj brokera ubezpieczeniowego, którzy mogą robić zakupy dla Ciebie i zobaczyć, który firma ubezpieczeniowa może dać Ci najlepsze stawki na ubezpieczenie. W oparciu o doświadczenia roszczeń oraz gwarantowania firmy ubezpieczeniowej, stawki będą się różnić.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą mieć zniżki nastawione na przyciągnięcie ich profil klienta.

Jak dobrze pasuje profil Twój profil ubezpieczyciela będzie ustalić, jak dobry współczynnik będzie.

Na przykład, jeśli ubezpieczyciel jest zainteresowany przyciągnięcie młodszych klientów, mogą tworzyć programy, które oferują zniżki dla absolwentów lub młodych rodzin. W porównaniu z innymi ubezpieczyciele mogą tworzyć programy, które dają większe zniżki dla seniorów, lub członków profesjonalnego zlecenia lub wojsko. Nie ma sposobu, aby wiedzieć, bez sklepów wokół i porównując opcje.

Kiedy należy kupić ubezpieczenie?

Należy wykupić ubezpieczenie dla sytuacji, gdy strata finansowa jest poza to, co można sobie pozwolić, aby zapłacić lub odzyskać z łatwością.

Zrozumienie 5 podstawowych rodzajów ubezpieczeń osobowych

Gdy większość ludzi myśli o ubezpieczeniach osobowych, są one na ogół myśli o jednym z tych 5 głównych kategoriach, między innymi:

 1. ubezpieczenia mieszkaniowe, takie jak ubezpieczenie domu, mieszkanie lub coop ubezpieczenia, Najemca ubezpieczenia.
 2. ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie i inne pojazdy, takie jak skutery, motocykle, motorowery i.
 3. ubezpieczenie łodzi, które mogą być pokryte w ramach ubezpieczenia domu w pewnych okolicznościach i samodzielne ubezpieczenie łodzi dla statków o określonej prędkości lub długości, które nie zostały pokryte w ramach ubezpieczenia domu.
 4. Ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie niepełnosprawności
 5. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Chociaż wszystkie te kategorie obejmują co można rozważyć osobistego ubezpieczenia, nie można zwykle dostać je wszystkie od jednej osoby. Ubezpieczenie wymaga licencji i jest podzielona na kategorie. Oznacza to, że zanim ktoś jest uprawniony sprzedawać ubezpieczenia lub udzielać porad ubezpieczenia od potrzeb ubezpieczeniowych, muszą być licencjonowane przez państwo stanowią rodzaj ubezpieczenia kupuje.

Na przykład, broker ubezpieczeniowy domu lub agent może powiedzieć, że nie może osobiście zaoferować ubezpieczenie na życie lub niepełnosprawność, ale może odnosić się do kolegi z właściwej licencji, takich jak planowania finansowego lub doradcy.

Co oznaczają różne rodzaje ochrony ubezpieczeniowej?

Ubezpieczenie domu obejmuje budynków na nieruchomości, w tym głównego miejsca zamieszkania i żadnych dodatkowych struktur w pomieszczeniach. Obejmuje ona także swoje treści – Majątek ruchomy zwykle trzymane w pomieszczeniach pobytu – jak również dodatkowe koszty utrzymania i odpowiedzialności.

Najemców Ubezpieczenia obejmuje nieruchomość osobisty regularnie utrzymywane w swojej jednostce wynajmu, jak również dodatkowe koszty utrzymania i odpowiedzialności osobistej w pomieszczeniach i na całym świecie.

Condo lub Kooperacja Ubezpieczenia jest podobny do ubezpieczenia najemców, jednak oprócz swojej osobistej własności, dodatkowe koszty utrzymania i odpowiedzialności osobistej na całym świecie, obejmuje ona również pewne rzeczy, które są bardzo specyficzne dla własności jednostki lub udziały w budynku.

Ubezpieczenia samochodów, łodzi ubezpieczeniowe i inne ubezpieczenia pojazdu

Samochodów, łodzi i inne ubezpieczenia pojazdu oferują różne opcje w zasięgu. Najbardziej podstawowe ubezpieczenie odpowiedzialności istota, obejmując swoją odpowiedzialność za własności lub użytkowania pojazdu lub statku. Następnie są opcjonalne relacje można kupić, takie jak ubezpieczenia na fizyczne uszkodzenie pojazdu lub samego statku i jego składników. Opcje dotyczące płatności medycznych innym i świadczeń z tytułu śmierci z powodu śmierci lub uszkodzenia wynikające z eksploatacji pojazdu mogą być również uwzględnione jako opcjonalne lub obowiązkowe w zależności od stanowych ustaw odpowiedzialność finansową lub minimalnych wymogów ubezpieczeniowych samochód.

Zdrowie Ubezpieczenie na życie i Niepełnosprawności

Ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenia na życie, Ubezpieczenia Niepełnosprawności i Relacje jak długo nie Term Care Insurance wszystkim zapewnić pokrycie lub zwrot rekompensaty finansowej dla zdrowia, choroby lub śmierci zdarzeń związanych.

Ubezpieczenie zdrowotne obejmuje wiele różnych typów polityk, od podstawowych świadczeń zdrowotnych, do dodatkowej polityk zdrowotnych, takich jak Dental Insurance lub długoterminowej opieki ubezpieczenia. Istnieje ogromna gama ubezpieczeń dostępnych do własnych potrzeb w zależności od rodzaju zabezpieczenia finansowego trzeba.

Zrozumienie drobnym drukiem w polisach ubezpieczeniowych

Strona deklaracja ubezpieczenie wymienia podstawowe ograniczenia zasięgu, które zostały zakupione w polityce, jednak jest to w sformułowaniu polityki, że odkryjesz, jak ubezpieczenie działa w zastrzeżeniu. Większość ludzi nie przeczytać drobnym drukiem w ich polisy ubezpieczeniowej, dlatego ludzie są często mylone i frustracji w procesie likwidacji szkód.

7 Definicje aby zrozumieć Polisa ubezpieczeniowa Warunki Umowy

Oto kilka kluczowych obszarów, które są w małym drukiem, z objaśnieniami, które pomogą Ci zrozumieć, dlaczego mogą one być ważne dla Ciebie.

 1. Odliczeniu jest kwotą pieniędzy trzeba będzie zapłacić w zastrzeżeniu. On wyższy odliczeniu, tym większe ryzyko można wziąć na osobiście, a więc mniej będzie płacić składki. Niektórzy ludzie używają wywnioskować jako strategia, aby zaoszczędzić pieniądze.
 2. Wyłączenia są rzeczy, które nie są objęte w ramach polisy ubezpieczeniowej. Jest bardzo ważne, aby zapytać o wyłączeń na każdej polityki zakupie tak, że mały druku nie zaskoczy Cię w zastrzeżeniu.
 3. Rodzaj polisy:  Firmy ubezpieczeniowe często oferują różne poziomy pokrycia. Jeśli masz naprawdę niską cenę wyceny ubezpieczenia, warto zapytać, jaki rodzaj polityki trzeba albo jakie są granice zasięgu i porównać te dane z tymi w innych cytatów masz.
 4. Ograniczenia specjalne:  Polisy ubezpieczeniowe wszystkie zawierają pewne sekcje zawierające listę limitów kwot należnych. Staje się to bardzo ważne, gdy ubiegasz. Dotyczy to wszystkich rodzajów polityk z ubezpieczenia zdrowotnego na ubezpieczenie samochodu. Zapytaj o co relacje ponownie ograniczony i jakie są granice. Często można prosić o innego rodzaju polityki, które oferują wyższe limity Jeżeli limity w polityce dotyczy.
 5. Okres oczekiwania i specjalne klauzule:  Niektóre rodzaje ubezpieczeń mają okresy oczekiwania przed zasięg staje się skuteczne. Na przykład w ubezpieczeniach stomatologicznych może masz okres oczekiwania, aw ubezpieczeniach na życie może podlegać klauzuli samobójstwo. Są to tylko dwa małe przykłady, ale zawsze chce się zapytać, kiedy zaczyna zasięg i czy są jakieś okresy oczekiwania lub specjalne klauzule, które mogłyby mieć wpływ na zasięg przy zakupie nowej polityki.
 6. Adnotacje są dodatki do polityki, aby uzyskać więcej zasięgu lub, w niektórych przypadkach adnotacje może zmienić politykę w celu zmniejszenia lub pokrycia graniczną. Dowiedz się więcej o adnotacje tutaj.
 7. Podstawą w przypadku roszczeń oznacza warunki, w jakich żądanie będzie płacić. W ubezpieczenie domu, na przykład, można mieć koszt wymiany lub rzeczywistą politykę wartości pieniężnych. Podstawą rozliczenia roszczeń czyni istotną różnicę na ile można zarabiać. Ważne jest, aby zawsze zapytać, jak wypłata odszkodowania i co proces roszczenia będzie.

W jaki sposób Firmy ubezpieczeniowe zapłaty należności?

Pieniądze zebrane ze składek przez firmę ubezpieczeniową pozwalają firma ubezpieczeniowa budować aktywów ze wszystkich zebranych składek tak, że gdy ubezpieczający lub osoby ma stratę, nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć roszczenia.

Czy dostajesz zwrot pieniędzy, jeśli nie zrobisz roszczenie ubezpieczeniowe?

Kiedy płacić na ubezpieczenie od wielu lat, można zacząć się zastanawiać, dlaczego zostałeś płacąc tyle, jeśli nigdy nie miałem reklamacji. Niektórzy ludzie mogą nawet poczuć się jak powinni wrócić swoje pieniądze, kiedy nie mieli roszczenie, jednak nie jak działa ubezpieczenie. Firmy ubezpieczeniowe zbierać pieniądze i umieścić go na bok, aby wypłacać, gdy istnieje roszczenie.

Przykład Premium wobec roszczeń płatności

Wyobraź sobie zapłacić $ 500 A rok do ubezpieczenia $ 200.000 do domu. 10 lat płacenia ubezpieczenia i zrobiłeś żadnych roszczeń. To $ 500 razy 10 lat, a już zapłacił 5000 $ do firmy ubezpieczeniowej. Zaczynasz się zastanawiać, dlaczego płacisz tyle za nic. W 11 roku, masz poważne roszczenia. Firma ubezpieczeniowa płaci $ 50,000.

Jeśli firma ubezpieczeniowa dał każdemu z powrotem swoje pieniądze, kiedy nie było twierdzenie, że oni nigdy zbudować wystarczającą ilość zasobów do wypłaty roszczeń. Nawet 5000 $ zapłacił im ponad 10 lat nie pokryć stratę $ 50,000. Jedna strata, a ty się nieopłacalne do firmy ubezpieczeniowej, ale na szczęście, ponieważ ubezpieczenie opiera się na rozłożenie ryzyka wśród wielu ludzi, to zgromadzone pieniądze od wszystkich osób płacących składki ubezpieczeniowe łącznie, które pozwala firmie ubezpieczeniowej do budowania trwałych i roszczeń pokrywę podczas one się zdarzają.

Co sprawia, że ​​Insurance Company ceny idą w górę czy w dół?

Ubezpieczenie jest biznes, i choć byłoby miło dla firm ubezpieczeniowych po prostu pozostawić stopy na tym samym poziomie przez cały czas, w rzeczywistości jest to, że jako firma mają obowiązek zrobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby upewnić się, że mają pieniądze na pokrycie wszystkich potencjalnych roszczeń ubezpieczonych może zrobić.

Kiedy firma ubezpieczeniowa pokrywa się w górę, ile płacili zastrzeżeń na koniec roku, w porównaniu ile zebranych składek, muszą zrewidować swoje stawki, aby utrzymać rentowność. Zmiany w gwarantowaniu i podwyżki stóp, a czasem nawet spadki są rezultatem rzeczywistych wyników firma ubezpieczeniowa mieli w latach ubiegłych.

Agenci, utrzymywanych agentów i brokerów ubezpieczeniowych

Przednie jednostki liniowe sobie z przy zakupie ubezpieczenia są agentów i brokerów, którzy reprezentują firmę ubezpieczeniową. Będą reprezentować Cię do firmy ubezpieczeniowej, jak również wyjaśnić relacje i produkty mają one dostępne.

W zależności od tego, co firma ubezpieczeniowa zakupie ubezpieczenia od może mieć do czynienia ze środkiem niewoli lub przedstawiciela ubezpieczeniowego, który jest w stanie reprezentować kilka firm ubezpieczeniowych.

Jak zdecydować, co jest potrzebne Insurance Coverage

Istnieje kilka kluczowych pytań można zadać, które mogą pomóc Ci zdecydować, jaki rodzaj ubezpieczenia trzeba.

 • Ile ryzyka lub strat finansowych można założyć na własną rękę?
 • Nie masz pieniędzy na pokrycie kosztów albo wierzytelności, jeśli masz wypadek lub jeśli twój dom lub samochód jest zniszczony?
 • Czy masz oszczędności na pokrycie cię, jeśli nie może pracować z powodu wypadku lub choroby?
 • Można sobie pozwolić na wyższe odliczeniami, aby obniżyć koszty ubezpieczenia?
 • Czy masz szczególne potrzeby i okoliczności w swoim życiu osobistym, które może chcesz, aby zapewnić sobie ochronę finansową dla?
 • Czego najbardziej martwi? polisy ubezpieczeniowe mogą być dostosowane do potrzeb i określić, co jesteś najbardziej martwi się o ochronę, które mogą pomóc w zawężeniu rodzaj ubezpieczenia trzeba i obniżyć koszty.

Wybierając ubezpieczenie na podstawie bieżącej Lifestyle i etapie życia

Ubezpieczenie trzeba będzie zmieniać się w zależności od tego, gdzie jesteś w swoim życiu, w jaki rodzaj aktywów masz, a co twoje długie cele i zadania są długoterminowe. Dlatego ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby omówić to, co chcesz z ubezpieczenia z przedstawicielem. Znalezienie odpowiedniego produkty ubezpieczeniowe tworzą dobre częścią silnej strategii finansowej, która będzie cię chronić i pomóc pozostać niezależny finansowo, nawet jeśli masz straty finansowe.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.